Bekijk de animatie over Blue-Meteo
Slim retentiesysteem voor duurzaam regenwaterbeheer
Extreme regenval en langdurige droogte stellen hoge eisen aan de stedelijke waterhuishouding. Blue-Meteo regelt dit volledig automatisch met geavanceerde software, sensoren en motorgestuurde afsluiters. Het systeem meet continu het waterniveau in buffers, analyseert weersverwachtingen en stuurt de waterstromen aan: regenwater wordt opgevangen, afgevoerd of verplaatst naar een andere buffer, een irrigatiesysteem of een grijswatercircuit.
De werking van Blue-Meteo stap voor stap:
- Analyse van weerdata
Blue-Meteo verwerkt 24/7 actuele weersinformatie en anticipeert tijdig op aankomende neerslag. Zo weet het systeem wanneer en waar er buffercapaciteit nodig is. - Meting van buffercapaciteit
Slimme sensoren meten het actuele waterpeil in retentiedaken of andere buffers. Blue-Meteo weet zo precies hoeveel ruimte er is om nieuwe neerslag op te vangen. - Gecontroleerde afvoer of herverdeling
Is er onvoldoende buffercapaciteit? Dan voert Blue-Meteo automatisch het overtollige water op een gedoseerde snelheid af naar andere buffers, oppervlaktewater of het riool. Zo beperkt Blue-Meteo de piekbelasting op het riool en vermindert het wateroverlast. - Opslag én hergebruik
Blue-Meteo slaat regenwater efficiënt op in buffers, zoals retentiedaken, ondergrondse tanks of waterbassins, en stuurt het gericht naar waar het nodig is – bijvoorbeeld een andere buffer, een irrigatiesysteem of een grijswatercircuit.
In droge periodes kan het gebufferde water worden ingezet voor de irrigatie van daktuinen, groene gevels of andere beplanting. Daarnaast maakt het systeem verdamping mogelijk en kan het actief water naar retentiedaken pompen voor verkoeling of als gietwater voor de beplanting van een intensief dak.
Blue-Meteo benut regenwater optimaal en vermindert het verbruik van drinkwater aanzienlijk. - Krachtige combinatie met Irriview
Door Blue-Meteo te combineren met ons slimme irrigatiesysteem Irriview ontstaat een compleet en geïntegreerd systeem voor duurzaam water- en groenbeheer – op afstand te beheren.
Wateropslag & Waterbuffering
Voor wie extra buffercapaciteit nodig heeft, levert Mastop diverse oplossingen voor regenwateropslag. Denk aan zowel betonnen als kunststof silo’s en opslagtanks. Afhankelijk van de locatie en het doel kunnen deze buffers boven of onder de grond worden geplaatst. Deze buffers zijn flexibel inzetbaar voor het tijdelijk of langdurig opslaan van regenwater.
We leveren deze oplossingen op maat en kunnen desgewenst ook ondersteunen bij plaatsing en koppeling aan waterbeheersystemen.